| omikasperantza123 a întrebat:

Sunt foarte pasionata de Vampiri, Varcolaci,Fantome,Extraterestrii,Iele etc Unii nu cred dar eu da! Am citit multe articole cum ca unii oameni ar fi recunoscut ca sunt vampiri si varcolaci! Stiu ca pare ciudat dar stie cineva unde se gasesc Vampiri, Varcolaci,Fantome,Extraterestrii, Iele etc sau daca sunteti Vampiri, Varcolaci etc
Miar prinde bine orice raspuns care e de ajutor! Imi puteti lasa articole sau anunturi nu conteaza vreau doar sa aflu cat mai multe! Eu si cu 3 fete facem investigatii si pana acum am gasit multe indicii dar daca vreti sa aflati ce uitati Id-ul meu de mess: stefania_oprea@ymail.com
FUNDA

3 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Investigatii? Ce fel de investigatii, ce anume vreti sa gasiti?

| VyrusEleven a răspuns:

Buna. Imi place foarte mult ipoteza ta si a prietenelor tale. Este foarte neobisnuita. Dar vezi tu, nu chiar atat de neobisnuita pe cum ar parea. De fapt sunt de parere ca este foarte raspandita, mai putin la noi. Multa lume crede ca varcolaci, fantome, si extraterestrii exista cu adevarat. Eu impartasesc aceasta convingere in o oarecare masura. Explic:
Exista extraterestrii? Foarte probabil. De ce? Pai probabilitatea este foarte mare. In univers exista mai multe galaxii decat toate grauntele de nisip de pe toate plajele din lumea asta. Galaxia noastra este doar o graunta de nisip. Acum ca o galaxie contine mii de miliarde de planete. Ai sa obtii un numar urias de planete, fiecare un potential pentru a sustine viata. Deci da este foarte probabi sa existe viata, dar poate nu in forma pe care noi am numi-o inteligenta, sau atat de departe incat lumina de acolo care are o viteza extrem de mare (3000 km /s) va ajunge la noi de abia de acum in cateva zeci de miliarde de ani, deci este imposibil de a avea contact vreodata. Poate sunt aici pe pamant deja dar nu vor sa fie descoperiti. Area 51 exista in Statele Unite, exact din aceeasi perioada ca si incidentul de la Roswell si in aceeasi zona. Coincidenta? Poate. Sa trecem la vampiri... Exista oameni care au nevoie sa bea sange pentru a trai? Da exista. Este dovedit stiintific. Exista o boala, extrem de grava si de rara, incat s-au documentat 8 cazuri in toata istoria. Afecteaza sistemul digestiv in atata masura incat pacientul trebuie sa ingereze sange, pentru a avea componentele nutritive procesate deja. Pacientul nu suporta alta procedura de hranire artificiala datorita starii avansate de degradare a corpului acestuia. Exista vampiri asa cum ii credem noi reflectati in viziunea Hollywood-ului? Nu. Este imposibil din punct de vedere fizic ca un organism sa evolueza sub aceasta forma, pentru ca sangele nu este un nutrient suficient de puternic incat sa sustina viata in organisme mari si cu procese biologice complexe.
Fantome exista? Posibil. Toate culturile cunoscute, cred in viata dupa moarte. Biblia insusi se contrazicea avand declaratii contradictorii care spun "Din pamant esti in pamant te vei intoarce si amintirea ta va fi stearsa de pa fata pamantului." De cealalta parte avem versete care spun "cei drepti vor sta la dreapta tatalui si cei rai vor alimenta in flacarile iadului". Asta inseamna ca exista o existenta (scuzati repetitia) dupa moarte. Multi considera ca moartea este doar incheierea proceselor biologice dar partea constienta (sufletul) ramane activa fara un recipient (corp) definit.
Asa ca este clar ca exista dar nu cred ca sub forme de fantome. Gandeste-te logic. Daca tu ai fi o fantoma din filme, ai putea misca lucruri, bate si tarai oameni de par pa jos ce ai face?
Nu te-ai distra si tu putin? Ai misca lucruri, ai merge la magazine sa arunci chestii pe jos, ai vorbi cu oamenii. Iti dai seama ce ar insemna asta? Cate milioane de oameni au murit? miliarde? Ar trebui sa ai cateva sute de fanntome stand langa tine acum, ca pur si simplu nu ar exista spatiu.
Varcolaci? laughing Asta nu am sa comentez tongue
Apropo, numele meu este

Wolf Lupus Sugus
laughing Bafta

| BlueDog a răspuns:

Http://www.sanguinarius.org/
e in engleza, dar sper sa te ajute...