| MireeeLa a întrebat:

Toata ziua papagalul meu piune, in continuu. Si nu stiu ce sa ii fac! Ma puteti ajuta?
Dau funditaaa la cel mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Pinxiee a răspuns:

laughing Exact asa face si al meu iar cand invat ma dispera!
De obicei il pun in geam si se mai calmeaza dar cand ploua afara sau e f frig il duc in bucatarie unde este pornit radioul si chiar ajuta pentru ca tace, ori ii fac SSSSSHHHTT! de cateva ori sau il fac sa zboare putin si atunci mai tace pentru cateva minute. big grin
Poate ar ajuta daca i-ai lua o pereche dar eu am avut si l-a omorat.Nu-l lasa sa manace si ii tot dadea cu ciocul in cap.

Bafta!

5 răspunsuri:
| Kennysa a răspuns:

Asa piue ei, vorbeste cu el...

| Șosețică a răspuns:

Du-te la un veterinar cu el!
E cel mai bine asawinking...

| Piiink a răspuns:

Buna Mire :* Daca piue nu e nimic rau arat ca este fericit :X si ca tien la tine f mult. Asa fakea si papagalu meu thinking Dar l-am last singur intr-o camera ca sa nu mai piue si a fost suparat si a murit sad asa ca lasa-l sa kantewinking :X

| Brumilicious a răspuns:

Dai in cap. rolling on the floor no s amai piune. laughing btw, asa e normal, stai linistita, ca daca e mic o sa mai faca asa o vreme...

| ROXANICA99 a răspuns:

Pune-i o patura in cap
eu asa fac si se calmeaza