| nastasesv20 a întrebat:

vreau sa imi cumpar un hamster sirian, si as vrea sa intreb cat timp tine un pachet de 4 kilograme de talas aromat, odata la cat timp sa cumpar un pachet nou?
Inafara de asta as mai vrea sa intreb daca cuibul si-l face neaparat din bumbac, sau foloseste talasul?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| npx770 a răspuns:

Pachetul de 4 kg tine 1-2 luni, in functie de cat de des schimbi talasul.
Hamsterul isi pune talas in casa in care doarme, rascolindu-l pana in casa.Deci nu ai nevoie de bumbac.
Pe ambalaj scrie cand expira mancarea. Poti lua un pachet de 250-500 g, pentru ca nu mananca deloc mult.
Sper ca stii ca ii poti da si bucati mici de fructe/legume, dar nu in fiecare zi.Succes!

2 răspunsuri:
| npx770 a răspuns:

Si mancarea tine 2-3 sau chiar 4 luni.Ii cumperi cand vezi ca mai are putina.

| nastasesv20 explică:

PS : pachete de mancare ar trebui sa cumpar de 500 de g sau 1 kg? am auzit ca mananca foarte putin si sa nu se strice mancarea in timp, cam cat timp tin 500 de grame? sa cumpar cate 2/3 pachete odata?