| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un hamster. Am mai avut acum un an hamster pitic care a murit. Chestia e ca acum as vrea sa-mi cumpar sirian (stiu totul despre ei am citit mult pe internet ) Am o cusca destul de mare chiar mi se parea prea mare pt celalalt. A si miroase mai urat sau e mai greu de ingrijit cel sirian? Ce spuneti cei care aveti sau ati avut hamsteri? happy

Răspuns Câştigător
| Naomi_Nao_1997 a răspuns:

Hamsterul sirian e mai mare ca cel pitic. Unii sunt mai agresivi, altii mai afectuosi, in functie de individ. Cel mai important lucru este sa nu ai 2 hamsteri sirieni in aceeasi cusca, daca e unul singur e ok. Hamsterii sirieni sunt foarte teritoriali.

| Love19 a răspuns (pentru Naomi_Nao_1997):

Mersi. Stiam ca nu trebuie tinuti cate doi, cum am mai zis am citit mult despre ei. Cred ca maine mi-l iau. happy big grin

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Eu am avut dar nu sirian, ci obisnuiti. Eu zic ca loc mare e bun pentru el, niciodata nu e suficienthappy. Sunt draguti si activi mai mult noaptea, deci ziua cand dorm nu ii deranja. Vai ce pofta nebuna mi-ai facut de un hamstercrying(...