| SunzianaMiccutzicka a întrebat:

Vreau sa imi iau un papagal nimfa, dar nu stiu daca sa ii iau si pereche. Vreau sa il dresez sa stea la mine pe mana, si poate si vreo doua trei cuvinte. Sa ii iau pereche acum, sau dupa ce il invat? Mentionez ca vreau mascul. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| adelinna21 a răspuns:

Cel mai bine invata sa vorbeasca sau sa stea la tine pe mana atunci cand e singur.pereche ii poti lua mai tarziu.dar perechea trebuie sa fie cam de aceeasi varsta.

2 răspunsuri:
| pitbullbulterier a răspuns:

Nu ii lua pereche deloc, pentru ca te chinuiesti sa il inveti ceva si cand ai luat perechea se salbaticeste.

| AndRa7 a răspuns:

Eu zic sa-i iei perechea dupa ce il inveti cate ceva. big grin Parerea mea. happy sper ca te-am ajutatwinking