| UnicornsAreLove a întrebat:

Cum invat un papagal nimfa sa stea pe deget?

5 răspunsuri:
| UnicornsAreLove explică:

Stiu eu vreau sa imi cumpar si vreau sa ma documentez

| UnicornsAreLove explică:

Azi mi-am luat si eu unu asa de scumput daca ma apropii de el incearca sa ma ciupeasca are multa energie si e tare jucaus sper sa nu aiba probleme vad ca se da pe leagan de ala

| Musique_7725 a răspuns:

Eu am o nimfa fooarte frumoasa si dragalasa. Am dresat o sa stea pe deget cam peste o luna de cand am luat o. In primele zile era foarte speriata si nici macar nu manca. Eu am invatat o sa stea pe deget miscandu l lent la gherutele ei. Miscand in fiecare nimfa mea Nico si a dat seama ca nu ii fac absolut nimic rau si s a acomodat foarte bine cu mine si parintii mei! Pentru mai multe informatii despre nimfe si alte rase de papagali desigur sunt documente despre absolut toate rasele de animale de la cele mai mici la cele mai mari. Site ul este www.latifa.ro. Acolo iti poti face si un cont de asemenea in care sa iti prezinti animalul in diferite poze si filmulete.Pa pa si mult succes! Sper ca ti am dat o mana de ajutor! Poate ma aleg si cu o fundita! Ce zici? :)

| LostInDreams a răspuns:

Am avut si eu un papagal nimfa. Dar l.am pierdutcrying. Al meu a stiut singur sa stea. Tu trebuie doar sa vorbesti frumos cu el si sa bagi baba cu un deget intins in colivia lui(langa el), iar el se va invata si se va urca singur.La inceput s.ar putea sa ii fie frica, sa incerce sa te ciupeasca, apoi se invata.Al meu dupa ce s. a invatat imi statea si in cap si pe umar, dormea pe minelaughing. Papagalii, in special nimfele sinut tare dragalasi si prietenosi, femelele sunt mai rigide din cate am observat eu.happy

| Marius_Cristian_Andonovici_1974 a răspuns:

Te duci intr-un loc strans cu ar fi baia il pui pe deget si vei vedea ca sta pe deget. dupa o luna va sta pe deget de cite ori te vei duce in baie cu el\ea