| Lucy0011 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpăr un perus si nu stiu ce sa aleg intre fata si băiat... Îmi puteți da un sfat?
Dau funda!

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt atâtea animale pe lumea asta iar tu alegi să îți iei o pasăre idioată care nu face decât să mănânce, să se ușureze și să cânte. Sfatul meu, pune-l într-o colivie antifonată pentru că o să te înnebunească.

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Eu ti-as recomanda un baiat.Sa ii pui si o oglinjoara in cusca pentru ca sa nu se simta singur. Daca nu ii pui oglinjoara s-ar putea sa moara.

Sper ca te-am ajutat.
Funda?

| Cioccolino a răspuns:

Masculul este mai predispus sa imite si sa invete cuvinte, dar in schimb dupa varsta de 3 ani incepe sa sufere de singuratate, la fel si femela.
Un cuplu de perusi nu va invata niciodata cuvinte si rar se va atasa de "stapan".

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Syden se vede cat de mult iubesti animalele. In primul rand am perus baiat si e foarte cuminte. Am auzit ca ai pisica. Hai sa-ti jignesc si eu animalu'. Pisicile nici macar nu se ataseaza de tine. Dupa parerea mea sunt niste lenese si furacioase. Perusul cand se ataseaza de tine se pune pe umarul tau pe cap etc. Te-ai documentat sau ai avut? La ce ai spus acolo se vede ca nu. In fine. Eu am perus. Zic sa-ti iei baiat fiindca fetele vor sa fie sefe de obicei. Nu-i pune oglinda fiindca o sa devina dependent de ea. In schimb stai cu el si vb. Bafta cu perusul!

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnielaaEllaMaxii):

Ha! Pe motanul meu îl doare în fund de părerea ta.

Păi de asta îmi plac pisicile... sunt inteligente, mai inteligente decât păsărica ta, perușul și sunt perseverente în ceea ce fac. Sunt viclene, obțin mereu ceea ce își doresc, și dacă au condiții își îngroapă singure rahatul (pun pariu că perușul tău nu face asta niciodată, te lasă să îi miroși găinațul). Sunt subtile, nu ignorante.

Din ce îmi spui tu acolo perușii, pe lângă faptul că nu sunt buni de nimic mai au și tendința de a deveni narcisiști.

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Auzi draga, eu nu ma pun la mintea ta happy
Nu m-ar impresiona ca ti-a placut cazu' ala de la tv. Cand i-au taiat coada saracului caine. Mdaa laughing Pisicile sunt niste furacioase! Da ai dreptate, viclene. Niste fiinte. (in fine numai continui ca nu ma lasa site-u happy ) Da, pasarelu' meu nu-si ingroapa gaiantu' dar in schimb este o pasare frumoasa si draguta. +perusii sunt mai frumosi si mai rari decat pisicile de en ori happy Vezi-iti de 'javra' ta happy Care isi ingroapa rahatu'. Comentezi fara rost happy Vezi lumea pe dos crying Imi pare rau pentru tine. Documenteaza-te inainte sa vb. :*
Ha! happy (A da si, imi jignesti 'pasarelu' ' iti jignesc si eu pisicelu lenes big grin Macar a meu stie sa cante laughing Hah

| MotzardCopilașDeOțel a răspuns:

Eu iti sugerez sa îți iei un mascul am auzit ca masculi sunt mai atașați de oameni si ca invata sa vorbeasca mai repede decat femeile