| Meily708 a întrebat:

am nevoie de ajutor. m-am saturat sa ma plictisesk in casa in fata calculatorului. vreau sa am vreun hobby, vreau idei, in afara de dansuri, muzica, mai stiu eu, poate ceva handmade sau nu stiu. dati ceva idei am 16 ani simi pierd adolescenta in fata calculatorului

6 răspunsuri:
| Lucrian a răspuns:

Hobby-ul tine de fiecare pesoana. Nu se poate imprumuta. Este ceva ce este in tine.
Mai bine ai incepe sa te gandesti ce vrei sa ajungi in viata.
1. Ce ti-ar placea ca oamenii sa spuna despre tine?
sau
1. Ce ti-ar placea sa realizezi?
2. In ce domniul se incadreaza acest lucru?
3. Poti face ceva acum ca sa-ti cresti abilitatile in domeniul respectiv?
Daca ti se pare prea greu domeniul respectiv, inseamna ca nu-ti doresti prea mult sa ajungi acolo, asa ca ia-o din nou cu intrebrile si incearca alte raspunsuri.

| Hexiled a răspuns:

1 gaseste-ti o prietena si petreceti timpul cu ea
2 iesi in oras cu prieteni sau colegi
3mergi la un fotbal
4NU credeam ca voi zice astea dar fa-ti niste teme

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Hi happy Da, tu gandesti destul de bine. Hai sa ne traim viata frumos, nu doar la TV si laptop.
Pai sunt nenumarate activitati interesante pentru varsta ta.
1.Plimba-te cu bicicleta in parc. Poti sa te plimbi si-n fiecare zi daca ai timp si o sa vezi ce frumos e in natura!
2.Iesi cu prietenii tai la un suc, la o terasa!
3.Citeste..Nu stii cat de interesanta poate fi o carte, daca nu incerciwinking
4. Daca-ti place shoppingul mergi prin magazine si vezi ce mai e nou!
5.Inscrie-te la un sport cum ar fi basket, volei sau inot, care dezvolta bine corpul si o sa te ajute sa mai cresti in inaltime!

Bafta si o seara faina! happy

| NumeciudatT a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situati ca tine rolling on the floor. doar ca la mine doar acum "rimpu rece n-am chef de nimic" si sau doar la pc. ca=n timpul cald sunt afara 21/24. iesi pe afara cu prieteni, prietena, deseneaza, fa sport etc.

| Meily708 explică (pentru NumeciudatT):

Eu acum sunt la un colegiu si aici nu am nici un cunoscut/cunoscuta si n-am cu cine iesi, plictiseala frate.(

| AirCloud a răspuns:

Apuca-te de skate-ing(e foarte misto dupa ce inveti sa te dai) poti invata trick-uri, sau, daca ai bicicleta, poti invata de pe youtube niste tricku-ri(asa ai pierde cv timp), apucate de desen, sau cumpara lanturi si prosti din alea de pietre si fa gablonturi sau bratari, sau apucate de vreun sport(daca vrei poti incerca la scola ta, gratis presupun) sau pe la cluburi de sport...etc. Depinde de personalitatea ta, ce pasiuni ai. Bafta. Funda?