| jdadnak a întrebat:

Buna, un vecin doreste sa imi ofere catelul sau de rasa Jagdterrier. Eu am deja un Husky de 4 ani. Ambii catei sunt aproape de aceeasi varsta. Astazi a fost prima data cand am adus catelul pentru a se cunoaste, totul mergea bine pana cand am incercat sa mangai Jagdterrier ul. Atunci cainele meu a inceput sa il muste. Acum ambii stau linistiti, dar cainele meu nu il lasa sa se atinga de mancare sau de mine. Puteti sa ma ajutati cu un sfat? Am incercat sa caut pe net dar nu am gasit ceva sa ma ajute cu adevarat.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câinele tău este posesiv, de aceea nu suportă ca celălalt să se apropie de tine sau de mâncare. A fost obișnuit singur, să aibă doar el afecțiunea ta și toate cele.
Ai putea sa le pui mâncare separat și să încerci să te joci cu amândoi, astfel ei se vor obișnui unul cu celălalt și poate se vor împrieteni. happy