| Mirris a întrebat:

Buna.Zebrele australiene au voie să mănânce ou fiert cu pesmet? Perușii știu că au voie, dar nu știu dacă e valabil și pentru zebrele australiene.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dale ou fiert fără pezmet, le poți da morcov dat prin răzuit oare și pus în capac de borcan (capac de plastic) dale fructe, verdeață, mărar, lucerna, pătrunjel legate cu un cablu subțire și pus. În colivie, poate sa fie și uda verdeață ei se vor scalda, mieji de semințe are la lidl 7lei 500grame punga (sunt mieji naturali neprăjite) prunele bețe de salcie în colivie, lăsai sa zboare prin camera, atenție sa nu fie geam deschis. bucurate de ei, eu cresc papagali

| Mirris explică (pentru anonim_4396):

Fructe și legume nu vor să mănânce, am incercat, le las prin camera sa zboare, colivia mereu deschisă, și la peruși și la zebrute.Mai mult zebrutele și-au făcut cuib intr-un ghiveci cu flori artificial.Sa fie sănătoși papagalii tai, sa te bucuri de ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirris):

Sa le pui în colivie, se vor învăța și o sa mănânce. Morcov pus prin grilaj la colivie, mar, banană. Sărut mâinile, mulțumesc la fel

| Mirris explică (pentru anonim_4396):

Mulțumesc.O sa insist

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mirris):

Sărut mâinile, cu plăcere! Dacă mai vrei sfaturi te rog să îmi scrii happy, poți întreba absolut orice fără jena de întrebări și subiecte, chiar și cele mai intime întrebări

| 19Mary19 a răspuns:

Zebrele australiene pot fi hrănite cu ou fiert tare și cu pesmet.

| Mirris explică (pentru 19Mary19):

Multumesc

| 19Mary19 a răspuns (pentru Mirris):

Cu plăcere! Și...doar ca o gluma... Da-le sa mănânce mult, sa aibă tot timpul "gura" plina, sa nu mai poata face gălăgie. Sunt extrem de gălăgioase, după părerea mea.

| Mirris explică (pentru 19Mary19):

Asa e. Dimineata ele sunt ceasul meu deșteptător.