| Mara987865 a întrebat:

Am o pereche de perusi, au aproximativ 7-8 luni. De 2 luni le-am cumparat un cuib, dar pana acum 2 saptamani nu au intrat deloc. Acum femela sta aproape toata ziua in cuib de vreo 2 saptamani. Oare se pregateste sa faca oua? Daca da, cam in cat timp ar trebui sa aiba oua. Tin sa mentionez ca ei ( perusii) se inteleg foarte bine. Imi doresc foarte mult sa aiba puisori. Va rog sa imi raspundeti. Am citit si pe internet dar nu am gasit nimic

Va multumesc frumos!
O zi buna in continuare

3 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

Si eu am avut o pereche de perusi, iar femela se tot baga in cuib, insa nu facea nimic, pur si simplu ii placea sa stea acolo. Ba chiar se bagau si impreuna, iar cand ma uitam pur si simplu stateau. Incearca sa le dai mai multa atentie, de obicei daca femela isi smulge pene si le aranjeaza ca pe un cuib inseamna ca ar vrea sa aiba pui. Acum depinde si de mascul

| Mara987865 explică (pentru devilshelp):

Acuma am mers in camera la ei și erau aman2 in cuib. El era peste ealaughing)) acum mă gandesc ca v-or avea oualaughing

| devilshelp a răspuns (pentru Mara987865):

Fii sigura laughing) Felicitari? laughing