| uninvited66 a întrebat:

Bună ziua/seara/dimineața.

Am o pisica luata de la 4 zile, când i-a murit mama.
Am reușit sa o cresc cu lapte cald special pentru pisici, la biberon. Pisica e perfect sănătoasă, se joaca, totul. Doar ca nu am înțărcat-o la timp, iar acum are 6 săptămâni. Încă nu mănâncă lapte din castronel oricât ma chinui cu ea, sa ii dau pe deget, sau cu pâine înmuiată, și nici mâncare din carne pentru vârstă ei. Tot ce mănâncă este lapte, exclusiv din biberon. Ce pot face sa o păcălesc, doctorul a spus ca deja trebuia sa ronțăie la mâncare uscata la cat de mare este.

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Pui paine inmuiata cu lapte proaspat muls de vaca intr-un castronel si baga botul pisici in castronel si va linge singur de pe nas picatura de lapte si va incepe sa lipaie singur si sa manance paine!

| TeRogLasama a răspuns:

Pune-i blolu cu mancare langa ea si las-o acolo ii se va face foame si va mirosi mancare.Ne avand incotro va manca de acolo si se va obisnui.Nu o sa iasa din prima dar tu sa tot incerci si daca chiar nu manaca dai tu cu biberonu sa nu moara de foame naiba.

| Monicass1 a răspuns:

Încearcă cu hrana umeda pentru pisoi,apoi ia cu degetul zeama din plic si da i pe la botic,sau chiar pe limba,fa asta de mai multe ori până îi va prinde gustul si va mânca singurică,pacaleste.o si in loc de lăptic, pune i zeama de la o supa de pui bogată în grăsimi, insa nu cantități mari fiind stomacelul ei încă e obișnuit doar cu lăptic, posibil îți va scaunul ușor moale. Nu e bine de acum să o indopi cu lapte, pot apărea complicații începând de la viermisori.