| lilith666 a întrebat:

Pisicuta mea are 2 luni si jumatate si primele zile(3 zile)i-am dat lapte cu paine si paine inmuiata in mancare si carne. intrebarea mea este ca azi a mancat putin si mie teama sa nu se fi obisnuit cu carnea? daca da ce sa fac(cant o tineam in brate torcea si vroia sa ma muste de deget)

5 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Mai bine iti iei un caine *_*.
Matele sunt pentru babe...

| RAY a răspuns:

Faptul ca te musca e din cauza dintilor exact ca si la oamenii i creste canini, se dezvolta dintisori nu isi va griji laptele i va placea mereu de ce? ca aia i hrana de baza cand era micuta (primele zile)

| Amilik a răspuns:

La doua luni poti sa ii dai mancare pentru pisicute si carne fiarta de pui. Nu ii da mancare gatita in care ai pus delikat sau condimente pentru ca nu ii face bine. Deasemenea nu ii da NICIODATA carne de porc. Daca o inveti cu mancare speciala pentru pisici e cel mai bine pentru ea. Daca s-a obisnuit cu carnita incearca sa ii pui putina in crocantele si treptat sa ii elimini carnea.

| kyara10 a răspuns:

Te musca din cauza cai cresc dinti iar laptele ii va plece mereu

| Maty23 a răspuns:

Pai asa sunt puii de pisica pisica mea are 9 ani si asa era cand era mica de preferabil sa o inveti cu graunte si un castronel de lapte( a mea nu bea apa dar ar fi bine) pai la cat de sclifositi sunt astia mici poate nu-i era foame incearca sa ii dai din mana dar sa nu o inveti asa ce carne este sa nu ii dai cruda de nici un fel nici de vita se accepta putin pui sper sa te ajute...:X