| MDu a întrebat:

Bunaa...va rog frumos sa imi ziceti cum pot sa imi conjing parintii sa imi cumpere un caine Husky...adica sa ii conving sa ma lase cu caine..chiar as platii si din banii mei.Stau la bloc..am mai avut un caine Bichon dar nu au fost de acord parintii sa il tinem mult timp..asa ca l'am dat..Va rogg ajutati-ma :*!

Răspuns Câştigător
| ChristinneK a răspuns:

Ei bine si eu am un husky si un husky cere responsabilitate mare, pentru mine era ca si copilul meu si nu ca un copil de 6 ani cu papusica in carucior imaginandu-si ca isi poarta copilul ci altfel imi urla zi si noapte in cap sa o pun in pat cu mine (si sa stii cu orice caine, nu il lasa sa doarma cu tine, in pat va crede ca esti ca intr-o haita si ca poate face ce vrea cu tine si asta inseamna ca nu te va asculta deloc) si nu-ti spun despre par mai ales cand i se schimba blanita de iarna pe vara am stat zile intregi cu periuta sa ii curat blanita, nu te influentez sa nu iti cumperi husky dar asta cere sa il scoti in fiecare zi afara, noteaza, fiecare zi altfel va intra intr-o depresie de nu se vede si va iesi cu greu, iar cand va urma sa il scoti afara se va purta ca o salbatica, asa eram si eu inainte sa primesc un husky de ziua mea si cand mi-au zis altii nu i-am crezut, ba mai mult, voiam un malamut care e un urias si m-ar fi tras dupa el km intregi. Asa ca daca vrei un catelus te sfatuiesc sa iti cumperi unul mic, insa daca crezi ca poti avea grija de un husky spune-le parintilor ca e tot ce-ti doresti mai mult si ca te-ai simti mai bine daca ai avea cu cine sa iti petreci timpul liber acasa, mama stie ca sunt o iubitoare obsedata de animale si atunci cand am primit catelusa mi-am luat o mare responsabilitate primitandu-mi ca nu o voi lasa indiferent cat de greu va fi si am tras mult cu ea deci te sfatuiesc sa te gandesti bine si daca asa mult iti doresti un animalut indiferent de rasa, spune din suflet parintilor tai ca asta te face fericita si ca tu iti iei responsablitate pentru el, asa am facut si eu iar ca dovada ca eu mi-am luat responsabilitate pentru catelusa am trecut-o pe numele meu si asta mi-a convins parintii si le-am aratat in timp ce distractiv e, acum se lauda la toti ce catelusa are si ce frumos e cu ea. Succes si nu uita, spune din suflet ca asta iti doresti :*

| MDu explică (pentru ChristinneK):

Am intrat recent pe contul asta de TPU fara sa imi mai dau seama, si uitasem de el ..au trecut 2 ani laughing) si da, vreau sa spun ca mi am luat husky

5 răspunsuri:
| xpbauuxx a răspuns:

Si eu am incercat sa imi conving parintii sa ma lase sa-mi iau caine(era vorba de bichon) si am reusit. spune-le ca o sa ai grija de el ca esti responsabil si chiestii din astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Husky este prea mare pentru un apartament. Vei avea probleme si cu vecinii. Orienteaza-te spre altceva.

| RosebadRazvan a răspuns:

Nu ai sa reusesti, crede-ma, iti pierzi timpul!

| Thebestband a răspuns:

Nu stiu ca si eu incerc de 1 an sa ii conving dar nu vor, si eu stau la bloc si chiar nu pot sa ii conving.