| DellYaa a întrebat:

Cam cat ar costa un Samoyed [ rasa de caine ] cu Pedigree cu certficat de nastere, cu vaccinurile facute pana la varsta respectiva? A. si apropo. un PUI! Funda.love struck!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aici un anunţ de vânzare, cu număr de telefon. Înţeleg că este vorba de o canisă, aşa că ai toate şansele să dispui de un câine de rasă pură şi sănătos: http://www.caini-de-vanzare.com/Samoyed.

1 răspuns:
| alina901 a răspuns:

Buna.Dupa o simpla cautare pe google o sa iti dai seama ca aceasta 'canisa' premium nu e deloc serioasa si o sa vezi cati caini cu probleme de sanatate au vandut.Iti recomand sa intri pe site-ul(forum) animale.ro la rubrica samoyed si sa vorbesti direct cu proprietari, ei sigur o sa iti recomande un crescator serios.Inca ceva: o canisa serioasa de obicei nu are mai mult de 3 rase iar cei care au mai multe fac doar comert cu animale.Sper sa gasesti cainele perfect si felicitari pentru alegerea rasei, sunt minunati. Iti dau si un link. sper sa te ajute http://www. animale.ro/forum/showthread.php? 37772-Samoyed/page5&highlight=samoyed