| Darkness150 a întrebat:

Cam cat m-ar costa o femela nimfa +cusca pe masura ei +jucarii si recipient apa, hrana?

Răspuns Câştigător
| ioana100 a răspuns:

Depinde...
daca iti cumperi o nimfa "salbatica" care nu e imblanzita, ar costa intre 75-100lei dar la pet shop am vazut si peste 100 lei chiar daca nu era imblanzita.Iar una blanda costa peste 150lei,eu iti recomand sa-ti iei a doua varianta, chiar daca costa mai mult dar o sa-ti placa mai mult decat cea care se sperie de tine, te musca etc.
O colivie normala ar costa intre 90-200 lei, sa nu cumperi o colivie care este sunb 90 lei pentru ca va fi prea mica! recipientul de apa si mancare ar costa maxim 10 lei impreuna, deci nu e prea scump iar mancarea de calitate costa in jur de 8-12 lei si iti ajunge cateva saptamani!
o nimfa sanatoasa trebuie sa faca miscare, ar trebui s-o lasi odata la cateva zile sa zboare prin casa! sper ca te-am ajutat.Mult succes!winking

2 răspunsuri:
| Darkness150 explică:

Mersi

| Dỳdỳỳỳçutzä a răspuns:

Doar nimfa fara cusca si mancare costa 70 -75 lei cu cusca si mancare 160-170 lei.
Succes big grin