| Simonik26 a întrebat:

Cat costa o nimfa+cusca+jucarii?

3 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

In loc de jucarii ai putea sa-i oferi putina sau mai multa libertate prin casahappy Lasa-i usita deschisa de la cusca sa mai zboare si el si o sa i placa mult.
Si o sa se obisnuiasca o sa-l poti dresa o sa fie bine.
Dar iti recomand mai bine sa-ti iei un perus mascul nu femela ca femela nu vorbeste si nu e asa sociabila ca masculu.

| AndreeutzaDeea a răspuns:

O nimfa de la pet-shop te poate ajunge de la 150lei pana la 300lei si este si salbatica iar daca iei o nimfa de la crescatori te costa de la 50 lei la 100lei si este si domestica, eu pe o cusca mare am dat 50 lei si a fost de ajuns pentru o nimfa si un perus, jucarii gasesti la preturi ieftine, maxim 5 lei o jucarie, plus adapatoarea care te costa un leu(asa ma costat pe mine)dar unele colivii au adapatoare si hranitori atasate eu la cusca mare am avut adapatoare +leagan+4 hranitori, mancarea depinde de calitate pe mine m-a ajuns 10 lei iar o cadita(dupa ce se va obisnui cu colivia, cu camera si cu tine)poate ajunge pana la 20 lei, succes!

| mihayy124 a răspuns:

Nimfa eu mi-am luat cu 90 lei. Dar pretul poate ajunge pana la 120 lei depinde de unde o iei. Cusca depinde cat de mare. Eu mi-am luat de 30x20 cm cu 250lei. Iar jucarii de toate felurile cu 50lei.