| TntMan a întrebat:

Care e cea mai populara rasa de papagal?
eu cred ca este perusul...
Si de ce?

Răspuns Câştigător
| 0Ada0 a răspuns:

Buna!
Asa este, perusul este cea mai populara rasa de papagal. Acestia sunt cei mai populari pentru ca sunt usor de intretinut, nu fac multa galagie si chiar pot invata sa vorbeasca.
Sper ca te-am ajutat! Funda?

6 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Si eu tot perusul cred. Nu exista un motiv anume, pur si simplu romanii au indragit acest tip de papagal, cel mai probabil cauza este pretul destul de mic al unui perus, dar si faptul ca are dimensiuni mici si nu e foarte galagios.

| ToffyNR1 a răspuns:

Eu zic ca e canarul.Pentru ca e ce-a mai raspandita specie, pe care il poti tine acasa, sunt micuti, dragalasi si comici.Asta e parerea mea.

| TntMan explică (pentru ToffyNR1):

Mersi o sa ma uit sa vad cum sunt happy

| andrei182 a răspuns:

Perusu, nimfa...de ce? Evadeaza mai usor pe geam laughing

| Scherlit a răspuns:

Papagalii vorbitori......isi fac singuri reclama

| TntMan explică (pentru Scherlit):

Papagalii vorbitori nu sunt o rasa speciala.
Trebuie sa il inveti tu straight face