| tilica91 a întrebat:

Care e diferenta dintre o bicicleta normala si una "pentru scheme"? si app cum se numesc alea?

9 răspunsuri:
| CenturyChild a răspuns:

Pai diferenta dintre o bicicleta normala si un bmx este ca bmx-ul e ceva mai mic, mai compact, are alt tip de cauciucuri si de multe ori nu au nici viteze.Bmx-urile nu sunt facute ca sa te plimbi cu ele ci ca sa faci scheme pe rampe etc.

| RoXxy a răspuns:

De obicei acele biciclete sunt medii(ca sa te poti misca mai bine)cu suspensii si au la ambele roti niste"manere"ca sa zic asabig grin.Pe alea se pun picioarele, de exemplu, sa stai pe roata din fata.Si te ajuta la mai multe trikuri.Am vazut multe biciclete de genu'dar abia acum am descoperit ca se numesc Bmx-urilaughing

| KenJi a răspuns:

Pai bicicleta normala e numai pentru plimbari eu stiu prin oras prin parc bla bla si cea pentru scheme se numeste BMX si face tot felul de trickuri cu ea, dar necesit foarte mult antrenament si uneori apar cazaturi foarte dureroasehappy Sper ca te-am ajutat

| DeathTheKid a răspuns:

Alea pentru scheme de obicei sunt bmx, insa am vazut unii baieti facand scheme pe biciclete din alea medii cu suspensii(alea nu stiu cum se numesc)

| ionutVUVUZELA a răspuns:

Dif ai spus-o tu.e pentru scheme ii zice bmx.aia normala e sa te plimbi prin oras

| CrAzYAbOuTMuSiC a răspuns:

Eu nu stiu sigur care este diferenta, dar bicicletele pentru scheme se numesc Bmx-uri

| hardy1 a răspuns:

Exista mai multe tipuri de biciclete
freeride/downhill--coborari agresive prin padure
all mountain---mountin bike
xc ---plimbari lejere pe poteci de padure
street/dirt---de scheme
bmx---de scheme
intre categorii difera geometria-unghiurile bicicletei, greutatea, pretul.etc

| hardy1 a răspuns:

Funda?

| JamaicaA22 a răspuns (pentru hardy1):

Hardy1 multumesc pentru raspunsuri. imi trebuie o bicicleta street sau dirt. FUNDA