| roxanica27 a întrebat:

Care este cea mai buna mancare pentru pisici? Pana acum i-am dat motanelului meu in varsta de 7 luni doar whiskas junior si ocazional gourment gold, dar acum m-am gandit sa schimb meniul. Ce imi propuneti? FUNDA

Răspuns Câştigător
| RedNose a răspuns:

Whiskas e o porcarie, nu e hrana de calitate, ci se afla printre cele mai proaste marci de hrana pentru pisici.

Cea mai buna hrana este cea superpremium:
-royal canin
-hill's
-acana
-leonardo
-orijen
-proplan

In topul pentru caini cea mai buna hrana este acana si orijen fiindca nu contin cereale si au multa proteina.
Topul meu arata asa:
-acana/orijen
-leonardo
-hill's
-proplan
-royal canin

Poti incerca acana kitten sa vezi daca ii place(iei de la petshop 1kg si vezi cum ii merge),daca nu incerci altele din cele de mai sus.

Ca hrana premium (inferioara celei superpremium,dar cu mult superioara fata de whiskas),care este mai ieftina nu am un top, dar uite cateva din marci:
advance, happy cat, cat chow, sanabelle sau artemis. Eu as opta pentru: advance sau happy cat.

Sper ca te-am lamurit. Sa-ti traiasca!