| anonim_4396 a întrebat:

FUNDĂ! Ce parerea aveti despre Whiskas, Friskins. KiteKat sau Felix (JUNIOR)... Din cate am inteles cea mai buna mancare pentru pisici este Royal. Graound Gold nu? Nu au mancare si pentru juniori AM O PISISCUTA DE 2 LUNI VA ROG DACA STITI SI PUTETI SA MA AJUTATI. va rog happy happy M.am uitat prin supermarketuri si am citit de pe etichete dar la Graound Gold nu scrie pentru juniori SFATURI

MULTUMESC happy

Răspuns Câştigător
| Helpmeforfree a răspuns:

Buna.
La intrebarea anterioara ti-am scris deja un raspuns,si anume:
Orijen,Acana,petkult,in magazine,mai ales in supermarketuri nu le prea gasesti,dar poti da comanda online,de pe net, si iti vine pana in fata usii tale happy

Whiskas este o mancare de proasta calitate, precun este si pedigree, royal canin, etc.

Mentionez ca mancarea Royal Canin Starter(pentru pui)Este de calitate inalta.

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Nu iti face mari iluzii.
tu crezi tot ceea ce specifica fabricantul pe ambalaj?

| Liliana_Hurdea_1979 a răspuns:

Whiskas este cel mai potrivit pentru toate felurile de pisoi (adulti sau juniori) deoarece contine foarte multe vitamine care nu sunt facute chimical ci organizonal (adica bun pentru organism) spre deosebire de Royal, nu sunt asa de performante si spun ca nu sunt nici prea de calitate sau ceva pe-acolo. KiteKat nu de mult s-a descoperit ca are coloranti artificiali si ca se pun substante de mare presiune. Si eu am pisica si o atrage mai mult Whiskas decat restul: Whiskas mananca tot, alte selectii mai lasa-n bol. Daca-ti vrei binele pisicii apropo, nu uita sa-i dai si apa curata! Ii doresc doar binele! Sper ca te-am lamurit, cel putin aceasta este alegerea mea, insa de celelalte firme nu prea am ce sa-ti zic!