| sdpoivgjfsdjf a întrebat:

Care este diferenta dintre buretele de spalat vase si buretele de la filtrul acvariului? Pot pune buretele de spalat vase in locul celui de la filtu in acvariu? FUnda

Răspuns Câştigător
| AL3xx19 a răspuns:

Am si eu acvariu si m-am confruntat cu problema asta. M-am gandit si la varianta cu burete de vase dar.nu e bine. Cele speciale pentru filtre sunt tratate ca sa nu dauneze pestilor. Cauta pe Google numele filtrului tau si cauta bureti de schimb. Eu asa am facut si am gasit denumirea si l-am luat de la un magazin.nu de pe net. Acum depinde si ce marca e filtrul.

1 răspuns:
| T7uk a răspuns:

Buretele de la filtrul meu este aspru si nu este dens ca si cele de spalat vasele.