| DenisIonut01 a întrebat:

Care papagal e mai bine sa il cumpar pentru al invata cu mine sa stea pe deget sa nu fuga de mine sa imi stea pe umar mereu (sa vorbeasca asta optional) Nimfa http://www.publi24.ro/......86b51.html sau Agaponis http://www.publi24.ro/......06156.html

3 răspunsuri:
| DenisH a răspuns:

Eu am avut si agapornis si ninfa si cel mai usor am imblanzito pe ninfa.Trebuie luata de pui doar cu condee si hranita cu concentrate cum tiam spusla intrebarea aia.In fiecare zi trebuie sa te joci cu ea sa ii acorzi atentie etc... Bafta!

| ღspecialgirlloveღ a răspuns:

Agaponis

| kittyshor a răspuns:

Nu trebuie sa fie nu stiu ce papagal.eu aveam un perus care a trait 9 ani.era asa de dragalas ...venea si manca cu mine din felia mea de paine,si se punea cu piciorusele pe dunga de la farfurie si manca cu mine din farfurie,bea apa din cana, imi statea pe umar si imi povestea pe limba lui ca ma saturam eu laughing depinde cum il obisnuiesti si cum il cresti tu happy orice animal se educa, indiferent ca iti iei un papagal de zeci de mil sau de 50 lei... daca nu stii sa-l educi si sa-l inveti, n-o sa faca niciodata ce vrei tu.al meu mereu mi-a stat pe umar de bun voie, si de buna voie mergea unde voia in casa.era liber tot timpul, mai putin noaptea ca voia sa iasa din colivie si nu vedea sa zboare.si se batea de pereti. e alegerea ta.dar oricum trebuie sa-i acorzi multa atentie si sa-l inveti cu tine.