| Pandora558 a întrebat:

Care sunt cele mai potrivite rase de caini pentru apartament care sa se inteleaga bine cu papagalii?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu cred ca exista caini care `sa se inteleaga bine cu papagalii`:)). Cei mai potriviti pentru apartament ar fi cei mai mici gen pichinezi, bichoni, beagle, si aproximativ toti de aici:
http://www.toateanimalele.ro/Caini/Caini%20mici.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există o anumită rasă, dar dacă obișnuiești un anumit câine încă de mic cu ei, se vor „înțelege" la sigur. Exact cum pisicile și câinile care conviețuiesc împreună de când sunt pui și nu au probleme la maturitate.
Dar dacă ți-aș da niște rase - bichon maltese, yorkshire terrier, buldog englez, Shih Tzu, pug.

| Sellak a răspuns:

Pisicile.

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Eu am avut un papagal (perus) si un catel (pechinez) si se intelegeau perfect. xD
Dar nu doar pechinezii se inteleg bine cu papagalii ci si celelalte rase de talie mica. (bichon, beagle, yorkshire terrier, mops (pug) etc.)
Fiecare caine are personalitatea lui.
Sper ca te-am ajutat big grin