| anonim_4396 a întrebat:

Ce rase de caini se adapteaza cel mai bine la viata intr-un apartament?

13 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Rasa mea preferata este - Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt cei mai dragalasi, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica. Nu au o blana foarte lunga, asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt ascultatori si nu se uratesc la maturitate. Aici poti sa vezi sute de poze cu acesti caini de exceptie, ca sa-ti faci o parere: http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/ , iar aici ai un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli: http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU .

| martha a răspuns:

Bichoni, shih-tzu, caniche, pechinezi

| romanionu a răspuns:

Cam toate...asta daca ii scoti la o plimbare si le pui tot ce au nevoie la dispozitie

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Eu am un caniche de talie medie, si un bishon mic si pufos. se simt bine in apartament.

| me_3408 a răspuns:

Cei de rasa mica, dar totusi nici un caine nu se adapteaza prea bine intr-un apartament

| Maria_3931 a răspuns:

Bichonii, crede+ma am 2 si sunt super

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista multe varietati de rase, dar eu recomand yorshire teriierul, deoarece, eu in casa mea detin 3 si in ciuda faptului ca sunt terrieri, este o linista nemaipomenita! nu ii scot afara, doar cand vreau:ei fac pe paturici cu miros atractiv de iarba "puppy". probabil va spuneti"eee... da cat o sa-mi ia pana cand il invat!", dar nu e real! il certati cu ziarul cand cu face unde trebuie, si il rasplatiti cu recompense canine cand face ceva bun.rasa yorkye este una care prefera caldura, dar foarete afectoasa, o rasa care va merge pana in panzele albe pentru dumneavoastra! de asemenea, cateii din aceasta specie sunt foarte frumosi, iar hainuta pentru plimbari pe timp de toamna/iarna este absolut necesara!

| AlinPlaya a răspuns:

Cei de plus.
Ave!

| moftuliki a răspuns:

Pai nu stiu eu am un pechinez, eu stau la casa dar il duk pe afara doar cand isi fake nevoile si cand il plimb

| ILoveSKRILLEX a răspuns:

Bichoniilove struck
1-is cei mai dulcii`
2-se adapteazaa bine la apartament`:X
3-sih eu am unu:X

| danuta98 a răspuns:

Pechinezii

| bea_1048 a răspuns:

Yorshike terrier sau pincher pitic eu asa zic sunt dulci:X:X