| gabriela007 a întrebat:

Care vi se pare cel mai dragut si mai usor de intretinut bichon? ( frise, havanese, maltese, bolognese)

5 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Totii bichoni sunt cei mai draguti catei[asta mi se pare mie dar iubesc toti catei nu neaparat bichoni] dar eu zic ca cel mai usor de intretinut este Bolognezul ceilalti sunt mai sensibil si mai pretetiosi la macare iti sugerez sa-ti iei Bichon Bolognese

NOname
| NOname a răspuns:

Toti sunt draguti, dar parca Bichon Bolognese un pic mai mult.

| Giovanna a răspuns:

Maltese e clar cel mai deragut si cel mai mic dintre toti happy

| Șttefania a răspuns:

Pai mie mi se par cei mai frumosi bichonii malteze

| ShakyBettySweet a răspuns:

Nu'i adevărat! Bichonul Bolognese are o blană foarte încâlcită, trebuie mereu să'l tunzi şi oricât l'ai peria şi spăla, blana tot se încâlceşte.În plus, poate fi şi pretenţios.Crede'mă că sunt greu de întreţinut, mătuşa mea are unul! Sunt foarte frumoşi şi activi dar sunt greu de întreţinut. Dacă ar fi să te gândeşti la blană, cred că cel mai potrivit ar fi Bichonul Havanese şi Maltese.Maltezul este cel mai potrivit dintre toţi. happy