| anonim_4396 a întrebat:

Cat de lunga e perioada de gestatie la canichi?

3 răspunsuri:
| Ianaaable a răspuns:

Cam 2 luni dureaza gestatia la cainihappy

| Monique_3125 a răspuns:

Dupa ce s-a incheiat monta, urmeaza in mod evident perioada de gestatie, care are o durata medie de 9 saptamani, asa cum au si celelalte rase.Cu toate acestea, durata perioadei de gestatie poate varia in jurul acestei valori medii cu cateva zile in minus sau in plus. Obisnuit, pentru Caniche-ul de talie mare, durata gestatie este cuprinsa intre 63 si 68 de zile, iar la cel de talie mica, gestatia este ceva mai scurta, fiind cuprinsa intre 59-62 de zile.In timpul perioadei de gestatie, cateaua va primi o ratie de hrana diferita fata de cea din perioada de repaus si in cantitate suficienta, pentru a satisface apetitul animalului.

| Rrrretarded a răspuns:

Asteapta si vei vedea...adevarul o sa "iasa" la propriu la iveala...