| RalucaSahnada a întrebat:

Cati ani poate trai o pisica?
Dar un caine?

Răspuns Câştigător
| GandalfTheWizard a răspuns:

Ba Xenya eu stiu un caine care traieste inainte sa ma nasc eu si are 20 de ani... Apropo cainii traiesc intre 10-30 ani iar pisicile 8-15 ani

| Bytes3 a răspuns (pentru GandalfTheWizard):

Am pisica de 26 si anca mai are dinti.

11 răspunsuri:
| faramatania a răspuns:

La pisici media de vârstă ar fi de 15 ani, dar pot trăi şi mai mult, 20, 30 de ani(rarităţi). Vârsta de 25 de ani(la pisică), ar avea echivalentul vârstei umane de 116 ani.Iar pentru câini, vezi mai jos.
http://doctor-vet.ro/cat-traieste-un-caine/

Răspuns utilizator avertizat
| faramatania a răspuns (pentru RalucaSahnada):

Mersi şi eu.

Răspuns utilizator avertizat
| faramatania a răspuns (pentru RalucaSahnada):

Ok,thanks.

| Xenya a răspuns:

Catei sa spune ca pot traii pana la 15 ani dar pisicile nu stiu exact!
P.S Nu este o regula ca trebuie sa traiasa un anumit numar de ani!

| xBya a răspuns:

O pisica poate trai si 30 de ani, 36 parca a avut cea mai batrana :-? Dar in medie traieste cam 10-15 ani daca o tii in casa.
Un caine poate ajunge cam pana la 20 de ani, cel mai batran din lume e de 41. Mama a avut toata viata ei caini si majoritatea au murit cam pe la 16-20 de ani omenesti.
http://www.animalutze.com/articole/imbatranire-pisica.php

| Kinus12 a răspuns:

Pe cainele meu il am de vreo 3 ani.iar pisica de vreo 6 ani...

Răspuns utilizator avertizat
| Yusuke16 a răspuns:

O pisica traieste aproximativ 15-20 de ani omenesti si un caine 10-16 ani omenesti. Fundabig grin