| Anonimul3315 a întrebat:

Ce animal credeti ca mi-ar fi potrivit pentru bloc? Stau la etaju 1 si as vrea un animal dar parintii zic ca face mizerie? Ce animal ar fi bun? Credeti ca un acvariu cu niste pestisori e bun?

12 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Ar fi bun un acvariu cu pesti daca nu uiti sa ii hranesti...

| Gogu06 a răspuns:

Tigru

| TheYoyogabi a răspuns:

Da, eu zic ca e perfect sa ai un acvariu cu o broasca testoasa sau cu pesti.

| ChrisstinaXdddddddd a răspuns:

O chinchilla nu face mai deloc mizerie, sau un porcusor de guineea sunt tare draguti happy.

| Bogdan1212 a răspuns:

Eu cred ca ar fi bun un pisoi sau o broasca testoasa sau chiar un hamster

| miss0riginality a răspuns:

.un papagal..al meu canta toata ziuahappye interesant

| Dizzч a răspuns:

Cu pesti e mai complicat..trebuie si sa nu uiti sa ii hranesti. da trebuie sa stai sa'i muti de fiecare data in ceva ca sa le speli acvariul si sa le pui alta apa curata zilnic...cel mai bine iti iei un papagal nu face mizerie e prietenos, dragut si uneori haioslaughing

| bYzZ a răspuns:

Eo zic papagali daca pui muzica incep si ei sa cante laughing

| AmySiAtat a răspuns:

Vand un papagal, daca esti interesat adresa mea este : bascuta99@yahoo.comwinking E potrivit, nu face mizerie, sta pe umarul si pe capul tau(asa e invatat) intra singur cand ii este foame...winking

| IlincaMaria a răspuns:

Desi acvariul este potrivit pentru bloc, iti recomand sa ai mai mare grija de pesti. Daca vrei poti sa iti iei o pisicuta sau un catel de mici, pe care sa-i obisnuiesti la litiera si sa-i dresezi. Ar fi de recomandat si un papagal, daca poti sa ii ingrijesti. Broasca testoasa cum spune si mai jos, nu este potrivita! Sper ca ti-am dat niste idiei bune! kiss

| Nashucu a răspuns:

Sau daca vrei ceva mai special ai putea sa iti faci un terariu sau sa cumperi unul si sa iti iei un cameleon, geko, agama sau iguana dar iguana se face mare si daca te musca e cam nasol.

| NoiNoiNoi a răspuns:

Ar fi bun un acvariu cu pestisori...sau poate cu o broscuta.Iti mai poti lua un hamster sau poate un iepuras. Sper ca ti-am fost de ajutor!