| Șttefania a întrebat:

Ce animal sa imi iau de ziua mea?
Cainele- Stau la apartament si este greu de intretinut [am avut]
Pissica- Sare pe masa, Cerseste mancare si lasa par
Papagal- Face mult zgomot
Hamster-Traieste putin
Porcusor de guineea-Costa mult cuscanail biting
Testoasa-este plictisitoare
Pesti-Am!
Majoritatea animalelor le'am avut in afara de porcusorul de guineea, testoasa si Papagal. Cel mai potrivit pentru mine este hamsterul dar traieste putinworried
Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| lovem3 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti iei un hamster pitic love struck am unul implineste luna asta 1 an ...stiu ca traiesc putin dar daca ai grija de ei ii poti prelungi viata. il iubesc mult de tot pe mititel si stiu ca voi suferi enorm cand se va intampla dar merg pe ideea ca nu se va intampla am foarte mare grija de el si ii acord foarte multa atentie.

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

MDa, cei de aici au dreptate cu iepurii. Nu fac galagie, nu stiu cum se intretin deoarece nu cunosc pe nimeni care detine, si nici nu am avut, desi mi-as dori unul. Si sa stii, papagalul daca-l bagi intr-o camera intunecoasa, nu face zgomot. Crede-ma, stiu. Am avut 4 papagali!

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Am avut hamster, si m.am atasat ff repede de el, si am plans cand a murittt...rolling eyes
sadsad...Cumpara.ti unul dar fii alaturi de el mereu.

| MasterGoldX a răspuns:

Ia-ti o Chinchilla.

| darkrider a răspuns:

Eu iti recomand sa iei ce animal iubesti tu cel mai mult din cele enumerate, ca daca stai sa faci colectie de animale, si sa stai sa te gandesti ce calitati si defecte are fiecare, inseamna ca nu esti un adevarat iubitor de animale. Orice animal ai lua, sunt convins ca poti face niste sacrificii daca intr-adevar ti-l doresti.
Si ca o precizare, in locul tau mi-ar placea o pisica (de preferat motan), pentru ca sunt animale iubarete, si nu e greu sa le inveti sa nu sara pe masa sau sa cerseasca mancare. Sacrificiul in cazul asta ar fi sa te obisnuiesti cu parul lasat...

| Pajurã a răspuns:

Sa traiesti fiecare clipa alaturi de el... Asa vei crede ca traieste mai mult.

| robert123 a răspuns:

Pai tu ai vrea sa fie perfect? gandeste-te ca totusi sunt animale si fiecare au defectehappyeu am pisica si da sare pe masa dar nu o las eu in bucatarie cand este mancare pe masa de cersit,stai linistita caci daca vede ca nu ii acorzi atentie pleaca singura iar lasatul parului, daca este ingrijita si spalata, periata nu mai lasa par oricum poti sa iti iei un hamster sau un porcusor de guineea si da costa mult cusca pentru ei dar nu trebuie sa te arunci la mall-uri si alte din astea poti improviza si tu

| Reek54 a răspuns:

Papagali fac prea mult zgomot, nu'ti recomad, nici testoasa.
Iti recomand un chincalai, sunt foarte draguti, jucausi, si traiesc aproape 20 de ani.

| deniisu a răspuns:

Ia-ti un porcusorlove struck.nu iti trebuie cusca poti sa il ti in acvariu.eu am avut si in acavriu la-am tinu si a trait 2 anisad si sunt foarte draguti

| Marya6329 a răspuns:

I-ati un hamster, ghinionul lui ca traieste putinlaughing)da serios daca iti place ar trebui sa iti iei unulwinking

| gheorgheasdasa a răspuns:

Ia iepurihee hee sau daca nu... un sarpe + iepuri ( hrana ) laughing

| PlanetaMinunilor a răspuns:

I-ati Papagal sau iepure, is uni iepuri ca animale de companie nu ca mancare de pasti arata la fel numa au urechile mai mici si blana stufoasa pe langa gat...arata foarte bine si nici nu miroase ca alte animale stiu pentru ca are varamea de 8 ani

| Adelk a răspuns:

Salut si La Multi Ani!
Pai eu acum am pisica e draguta chiar daca ma mai musca zgarie si ma umple de par de zici ca sunt bigfoot dar imi plac.
Pisicile se pot educa ca caini numai ca ceva mai greu.
Am avut si porc de guineaia doi dar din pacate au murit am plans mult dupa ei sunt draguti sunt mai mari decat hamsteri si sunt linistiti.De fiecare data cand eu si mama veneam de la cumparaturi si auzeau plasele ghitaiau pana le dadeam legume ii iubeam asa de mult.
Nu sunt asia scumpi nu au nevoie de nu stiu ce cusca merge si intr-un acavariu cu rumegusi si ca mancare paine uscata legume fructe nu sunt asa pretentiosi si laptuci daca sti ce sunt aceia le plac in special frunzele de la varza si de la salata. Eu zic sa iti iei Porcusior sunt foarte draguti daca nu iepuri numai ca sunt greu de intretinut.Pa!

| Funditssa a răspuns:

Hai ca nu costa mult cusca la porcusor :X eu am :X e suuuper dragut love struck are parull lung :X! kuska a costat un milwinking :X nu e asa mult :X si traieste 8 ani chiar si mai mult un porcusor :X cel mai potrivit dka ai nevoie de detalliii lasa. mi mesaj si iti dau id meu :X! Funditssaaa puppy dog eyes

| aHaHa_3297 a răspuns:

Iti poti lua un elefant de casa.

| Ditzy a răspuns:

Eu vreau sa imi cumpar o veverita siberiana, e superba, nu miroase daca ai grija sa schimbi la 2-3 zile sau chiar o saptamana, mananca cam orice, nu e mofturoasa. nici galagioasa, eu tot de ziua mea imi cumpar, abia astept love struck
Singura problema e ca daca te musca trebuie sa dai cu ceva daca se infecteaza (uneori) si daca nu ii pui crengute mai groase si o piatra ca la papagal sa rontaie, ii cresc dintii si trebuie dus la doctor