| VampireBlood a întrebat:

Bună.Ce aţi alege dintre: porcuşor de Guineea,peşti de acvariu,broască ţestoasă,papagal, peruş sau hamster?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Deci să o luam pe rând.

- Porcușorul : Ușor de întreținut, mănâncă relativ mult, dar ușor de întreținut.
- Pești : Complicat, trebuie schimbată apa la săptămână, trebuiesc aparate multe pentru acvariu, cheltuială foarte mare, mor peștii datorită apei de la robinet, trebuie apă decantată, greu rău de întreținut.
-Broscuța, asta e simplu, i se schimbă apa și î se face curat, i se dă de mâncare.
-Papagal/Peruș - Mizerie multă, Zgomot. Nu e tocmai animalul perfect.
-Hamster: Mâncare puțină, schimbare așternut la săptămână, nu face zgomot dar doarme toată ziua.

Ai de ales între Porc, Broască, Hamster.

Porcul - E mai greu de întreținut ca borasca și hamsterul.

Așa că rămân cele două Broască și Hamster.

17 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Acvariu.

| Mwha a răspuns:

Broscuta. Am vazut la un Pet Shop select din Galati si sunt tare scumpe!

| Rakanishuu a răspuns:

Chinchillawinking

| GreenSky a răspuns:

Papagal!

| RuxandraBianca a răspuns:

Hamster. sunt cele mei dragute pufosenii care exista! sunt foarte dragalasi.

| JIJ a răspuns:

Hamsteri, stiu ca astea nu mor asa repede, iar papagalii mor in special de depresie ei traies foarte bine in grup intre 5 si 13 membrii.

| MarianM8777 a răspuns:

1 porcusor de guineea: mananca mult, miroase, dar e destul de usor de intretinut! 2 pesti: greeeeu de intretinut, ai motivele la raspunsul castigator! 3 broasca testoasa: plictisitooor, sta toata ziua, nu zice nimic, nu o poti mangaia, nu te poti juca cu ea, deci plictisitooor. papagal: papagalii sunt cei mai des intalnite animale de companie! il poti invata sa vorbeasca, il poti mangaia, il poti invata trucuri...nu e adevarat ca face mizerie! mai lasa si el cate o pana si il poti invata sa isi faca nevoile in acelasi loc :http://www.4animale.ro/......singur-loc cel mai bun zic eu. cat despre galagie, acoperi colivia seara sa nu vada lumina si va fi in regula! 4 perusi: nu pot fi invatai sa vorbeasca! in rest la fel ca la ceilalti papagai! 5 hamster: sunt usor de intretinut, dar fac galagie! nu stiu cum sa documentat raspunsul castigator ca cica nu fac galagie... cumparati hamster si ai sa vezi! toata noaptea numai scartait de la rotita sau chitaituri! poti intreba pe ori cine! cam atat! eu as merge pe papagal sau porcusor!

| georgyanna22 a răspuns:

Papagal

| Alle57 a răspuns:

Broasca testoasa. puppy dog eyes

| xStefiy a răspuns:

Pai eu as zice dintre astea trei broasca testoasa papagal (nimfa daca iti ei) dar cel mai dragut porcusor de guineea! am si eu o fetita si este foarte frumoasa!

| IonutMihalache a răspuns:

Pesti! happy

| cosminutz0109 a răspuns:

Cel mai bine ar fi un porcusor de Guineea...pentru ca este usor de intretinut dar nu mananca chiar putin...iti recomand porcusor de Guineea

| CRYSS100 a răspuns:

Eu as alege pestii in acvariu. Nu spun asta doar pentru ca la ei nu trebuie sa faci curat dupa ei, dar mi se pare ca ar arata mai bine in camera...

| Bart3333324 a răspuns:

Pai...parcusor de guineea: miroase, dar e usor de ingrijit, pestii: mananca putin, nu fac zgomot sau mizerie, dar plictisitori, broasca testoasa: mananca putin si e usor de ingrijit dar tot plictisitoare, papagal/perus: face zgomot dar il poti invata sa vorbeasca, hamster: e frumos, nu miroase si nici nu face zgomot prea mult. happy Eu am pesti, broasca testoasa, perus si hamster iar cel mai mult imi place hamsterul. Sper ca ti-am fost de ajutorwinking!

| AdriiDiiDii a răspuns:

Hamster!