| Decebalul a întrebat:

Ce as putea sa ii dau de mancare broastei mele testoase, in afara de mancarea de la farmacie? (am ramas fara mancare pentru ea si nu stiu ce sa ii dau altceva )

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O hrana echilibrata pentru testoasele de apa ar trebui sa contina 3/4 carne si 1/4 materie vegetala.

Carnea (peste, vita sau pui) trebuie maruntita sau taiata fasii subtiri, in asa fel incat testoasa sa o poata inghiti. Legumele (rosii, salata, spanac etc.) se toaca marunt.

Atentie! - apa in care stau testoasele trebuie sa fie suficient de adanca incat animalele sa-si poata scufunda capul - altfel nu pot inghiti mancarea!

| Decebalul explică (pentru anonim_4396):

Eu am o broasca si de uscat si de apa big grin. Pot sa ii dau timp de 5-6 zile rosii, salata (nu cred ca am carne sa ii dau )?