| S0nofS4tana a întrebat:

Ce caine ati alege dintre rasele:Rottweiler, Pit-Bull Terrier, Dog Argentinian, Kangal, Bulldog American si Ciobanesc German?

20 răspunsuri:
| IIII a răspuns:

Rottweiler ^^

| Andr3 a răspuns:

Ciobanesc german pentru ca nu etse atat de dur ca celelalte rase puse de tine si este mult mai inteligent si mai de incredere.

| StefiM a răspuns:

Dog argentinian

| mixxjim a răspuns:

Ciobanesc german, este foarte inteligent, daca nu chiar cel mai inteligent dupa unii, nu degeaba e folosit ata de mult ca utilitar (politie, orbi, pompieri etc). in plus sunt niste caini rezistenti, putin pretentiosi la mancare si la conditiile de mediu si foarte bine adaptati deja la clima noastra. nefiind o raritate si nici extrem de scumpi nu s-au facut incrucisari "in familie" sa iasa degenerati, cum e cazul in multe rase mai speciale si mai rare. bulldogul nu prea rezista sa-l tii afara iar in casa sforaie ca naiba laughing pit-bull-ul e cam tampit, e singurul caine care sare la stapan daca-l apuca dracii, si-l apuca destul de des si chiar si din senin (si asta e un exemplu din rasele acele unde s-au facut incrucisari in familie). dogul argentinian nu prea rezista afara la clima noastra, kangalul e rar si foarte scump. mai ramane si rottweiler-ul destul de bun dupa ciobanescul german, dar trebuie avut grija si la asta, si aici s-au mai facut incrucisari in familie. in plus, sunt destul de sensibili (nu prea pot fi tinuti afara) si cam nervosi.

| iKronstadt a răspuns:

Nimic. Rasa mea preferată este Doberman.
În lipsă, aș alege Ciobănesc German.

| InnocentLoovee a răspuns:

Ciobanesc german. love struck

| Deyutza1039 a răspuns:

Ciobanesc german am unul si e foarte frumos.

| S0nofS4tana explică (pentru Deyutza1039):

Off mai bine nu puneam si varianta asta ca eram sigur ca aproape toti o sa ziceti Ciobanesc German.laughing)

| Deyutza1039 a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Da imi dai funda te rooog?

| Deyutza1039 a răspuns (pentru S0nofS4tana):

Cainele ciobanesc german are cca 24 kg ca adult. El poate trai 15 ani omenesti. Nu lasa saliva. Nu prea alearga pisicile, este destept si iubitor numai bun la casa omului. Fundita?

| S0nofS4tana explică (pentru Deyutza1039):

Dar as vrea sa mi-l spui si pe al doilea din lista

| Deyutza1039 a răspuns (pentru Deyutza1039):

Cainele pit-bull are talia medie, are greutate intre 16-25 kg, durata vietii lui este de 12 ani, este curajos si inteligent, poate avea multe culori ( la blana)fundita te rooog!

| opierdevara a răspuns:

Ciobanesc german love struck

| OtakuForever a răspuns:

Eu asi alege Rottweiler este foarte frumos eu cunoosc pe cineva care are Rottweiler si este foarte multumit de el. Sper ca te-am ajutat.happy

| maria4567 a răspuns:

Ciobanesc german eu stau la tara asa ca am oi si cand merg la stana si stau cate o saptamana am 4 caini din astea mari pe acolo si mai sunt si altii foarte mari

| MyPassion a răspuns:

Ciobanesc german.

| CatalinAlexandru28 a răspuns:

Rottweiler e mai potrivit pentu de mic il poti dresa si este foarte ascultator...
Pitbull nu te-as sfatui sa-ti iei pentru ca se intampla multe cauze de deces din cauza acestor rase de caine...
De exemplu in brazilia un pitbull si-a atacat stapanul (mai bine uita-te cu ochii tai: http://www.cancan.ro/......04181.html
FUNDA?

| Stelistu2012 a răspuns:

Pitbull fra pentru bataie!

| BombonicaXP a răspuns:

Eu aş alege Pit bull si rottweiler