| gabrielbosancu a întrebat:

Ce greutate ar trebui să aibă o femelă Ciobanesc Carpatin de Bucovina la un an și două luni?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

40-80 kg, in functie de cum a fost tinut.

| Eireann a răspuns:

Pai e Ciobanesc carpatin sau ciobanesc de bucovina, ca sunt 2 rase diferite? Nu e o greutate ideala, trebuie sa o vezi cum arata dar banuiesc ca trebuie sa aiba undeva peste 40 de kg.

| Sophieka a răspuns:

Vezi site-uri de specialitate pe google.

Tinand cont de intrebare, se pare ca nu ai dus-o pana acum la veterinar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta pe Youtube fane si cainii. Acolo vei gasi cele mai pertinente opinii.

| Mihhhhhhhh a răspuns:

Depinde cum ai hrănit-o.