| Tnc_Petrik_1998 a întrebat:

Ce proteine pot da la un pitbull? Azi a facut 8 luni! Vreau sa incepem cu masa musculara!

5 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Ba tu nu ar trebui sa detii animale, copii sau orice alta creatura care traieste, inclusiv plante... cum **** sa dai unui caine proteine?

pentru caini sursa de proteine trebuie sa fie naturala, prin alimentele pe care le consuma. gen oua, carne, peste, precum si resturi in procesarea carnii.
iar daca vrei sa faca masa musculara iesi la alergat cu el. nu indopa cu pastile care habar nu ai ce efect au asupra cainelui.

| Tnc_Petrik_1998 explică (pentru Danzell):

Am citit multe pe net. si am vrut sa ma documentez daca e bine sau nu. multi mau sfatuit sa nu ii dau. de asta am si intrebat. daca stiam cum sta treaba nu intrebam

| Danzell a răspuns (pentru Tnc_Petrik_1998):

Ba e bine ca ai intrebat. altfel ai fi facut tampenii. ideea e ca ceea ce merge pentru noi nu intotdeauna merge pentru caine. cum e ciocolata. sau laptele (care este greu digerabil la caini).

| aabaaab3278 a răspuns:

In primul rand, nu e om sa-l duci la sala si sa ia proteine. Pentru masa musculara, daca ai masina du-te cu el pe un camp si pune-l la weight pulling, daca nu stii ce e uite-te aici:
www.youtube.com/watch?v=YJEu2ceDZho
Daca nu ai masina, pune-l la weight pulling doar cu greutati, ca aici:
www.youtube.com/watch?v=ONk3hp1s9-k
De asemenea, daca ai Pitbull, e necesar sa il pui sa roada multe chestii, pentru a-si forma maxilarul, lor le place chestia asta. Poti lua un cauciuc, il agati de o creanga si sa vezi ce se distreaza, urmareste ce face tipul asta:
www.youtube.com/watch?v=qx-C4wxeEs4
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| Tnc_Petrik_1998 explică (pentru aabaaab3278):

Multumesc frumos de raspuns!