| DanielaJustMe a întrebat:

Ce rasa de caine ar trebui sa-mi iau de talie medie ce poate sta iarna afara? Mentionez ca stau la casa.

9 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca e bine izolat cotetul sau locul unde sta va putea rezista majoritatea cainilor de talie medie.
Locul unde va fi tinut trebuie izolat cu polistiren,lemn, inauntru trebuie sa aiba o patura calduroasa, fan, paie, blanita etc.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Un husky, dar vara i-ar fi cam cald.
golden retriever
dogul argentinian e simpatic
ciobanesc german

| Park1Suin a răspuns:

Un chow chow

| jeek0 a răspuns:

Incearca cu unul de al nostru, un maidanez. dorm in zapada garantat si ajuti un suflet de animal

Răspuns utilizator avertizat
| anapricopi76 a răspuns:

Pai poti sa-ti iei maidanez sau ciobanesc german.Eu am un ciobanesc german si a stat afara iarna trecuta (si eu stau la casa).

| slv30 a răspuns:

Salut,un samoyed ar fi bun eu am si e foare fain si cuminte rezista pana la -40 de grade! uite o poza:http://dogs.animal-world.com/Working-Dog-Breeds/Samoyed.php

| NoLimits4Me a răspuns:

In general cainii de talie medie nu pot sta iarna afara.Eu am un beagle si nu suporta frigul.Ai putea sa iti iei un Husky sau o Akita.Sunt niste caini draguti si le place frigul happy

| IonutYou a răspuns:

Un Ciobanesc German ar fi bun pentru ca iarna iar tine vara de cald si presupun ca vara ar sta la umbra, dar si un Husky Siberian ar fi bun.Sti, acesti caini sunt invatati de pui cu frigul.