| geo9606 a întrebat:

Ce rasa este catelul acesta?
http://prntscr.com/12phls

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Nu stiu de ce, dar mi-a adus aminte de pitbull. Are cateva cute din cate vad, o culoare mai ciudata, dar seamana cu astia : http://clujnapoca.olx.ro/vand-pui-pitbull-iid-151499300. Nu prea cred ca e pitbull, dar poate, cel mult o corcitura s-ar putea sa fie. Sa mai postezi intrebari, in care sa fie poze cu el cand va fi mai mare. Atunci probabil o sa ne dam seama mai bine. Frumos sa stii ca e! Nu uita ca orice caine e special!

15 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Nu cred ca e de rasa. Poate doar corcitura.

| geo9606 explică (pentru AnonimKidd):

Corcitura de ce?

| geo9606 explică (pentru AnonimKidd):

Nu merge link-ul sad

| AnonimKidd a răspuns (pentru geo9606):

Site-ul asta cred ca o sa te ajute : http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/poze/page:2. Uita-te la caini de genul pitbull, amstaff etc... si dupa aceea da pe google imagini cu ei pui. Si vezi cu care seamana cel mai mult. Dar de unde il ai? L-ai gasit, sau ti l-a dat cineva?

| geo9606 explică (pentru AnonimKidd):

Da,l-am primit!

| geo9606 explică (pentru AnonimKidd):

Seamana mult cu boxer-ul

| AnonimKidd a răspuns (pentru geo9606):

La culoare da, dar al tau nu are atat de multe cute pe fata.

| AnonimKidd a răspuns (pentru geo9606):

Nu stiu de ce, dar mi-a adus aminte de pitbull. Are cateva cute din cate vad, o culoare mai ciudata, dar seamana cu astia : http://clujnapoca.olx.ro/vand-pui-pitbull-iid-151499300. Nu prea cred ca e pitbull, dar poate, cel mult o corcitura s-ar putea sa fie. Sa mai postezi intrebari, in care sa fie poze cu el cand va fi mai mare. Atunci probabil o sa ne dam seama mai bine. Frumos sa stii ca e! Nu uita ca orice caine e special!

| viotedy a răspuns:

Chiar daca e din 2 rase nu mai e de rasa. poate fi maidanez. poate cand creste se cunoaste mai bine.

| geo9606 explică (pentru viotedy):

Nu asta ma intereseaza sa fie rasa pura. vreau sa stiu cam cu ce rase seamana.Nu,nu e maidanez

| viotedy a răspuns:

La urechi, la pata piept si la cretii de pe frunte seamana a boxer, la blana si bot a lup.

| adishorMS a răspuns:

Mai oameni buni e un metis = maidanez = corcitura, rasele de caini se standardizeaza de-a lungul sutelor de ani si se amelioreaza continuu asa ca nu te mai amagii ai o potaie in curte draguta ce-i drept, dar tot o javra este

| alexatica a răspuns:

Catelul este Metis Labrador. am avut si eu un catel leit numai ca era negru.

| geo9606 explică (pentru alexatica):

Putin probabil, pentru ca labradorul nu are incretituri pe frunte.

| ApofissPapaya a răspuns (pentru alexatica):

Nu poate fi metis de labrador, labradorii au o singura cu culoare, iar acesta are o multitudine. Seamana a metis de lup.