| lidia_mars a întrebat:

Ce veti citi poate e de ras, dar eu nu stiu ce sa mai fac. Stau la curte, intr-un sat si am 2 vaci si caini. Problema e ca una din vaci, impunge mereu cainii. Cainii sunt lasati liberi prin curte, asa au stat mereu si zici ca se tachineaza unii pe altii. Cum dezvat cainii sa se mai duca spre vaci. Mi-e ca daca prinde unul in coarne praf il face sad

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Iar face un bine. Să învețe să se ferească.

| LPCTSTR a răspuns:

Daca tot vrei sa stea cainii departe, de ce nu faci un tarc temporar? Niste sarma legata pe niste aragi, aragii bagat in pamant, iar vacile in tarc.