| lovem3 a întrebat:

Cei care au hamsteri as vrea si eu sa ma ajutati.Am un hamster pitic din august este foarte dragalas si s-a obisnuit cu mine, de fiecare data cand ii vorbesc iese din casuta lui si asteapta sa-l iau in brate, sa-l scot afara. Am observat ca de o saptamana incoace de fiecare data cand vorbesc cu el scoate un fel de sunet ca si cum ar pupa sau cum scoat papagalii uneori. Ce are, este bolnav sau face asa ca e fericit? si la ceafa am vazut ca i-a cazut putin blanita. E normal sau e bolnavior?sad Trebuie sa spun ca el este vioi mananca se joaca alearga in rotita se joaca si intr-o biluta cand il scot din cusca.

6 răspunsuri:
| Giovanna a răspuns:

Looool sweetgirl rolling on the floor cum ti-ai dat seama?! eu nu cred ca e pe moarte, sincer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dialita a mea nu scoate aceleasi sunete. Si ei i-a cazut putin blanita de la ceafa cand era mai mica. Dar acum s-a refacut, are 2 ani. Eu nu cred ca e bolnav daca si Dialita facea asa ca eu am fost la veterinar si mi-au spus ca e in reula dar, pentru siguranta ar trebui sa il duci si tu. Mult succes si sper sa afli. Pupici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sweetgirl e proasta.

Nu moare, doar isi schimba blana. Ced ca stranuta din cauza asta.

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Eu am avut un hamster, și la mine îi s-a schimbat blănița și scânceia și el.
Cu mâna pe inimă îți spun că plânge atunci din câte știu eu plânge de sigurătate ori din alt motiv. Întradevăr poate să fie și bolnăvior(Tocmai din cauza asta să plângă). La mine a plâns la început deoarece nu s-a adaptat.
Examinează ce face și încearcă să-ți dai seama care-i motivul.
Succes!

| sweetgirl_6230 a răspuns:

E pe moartesad

| bibi_5324 a răspuns:

Cred ca e bolnavior eu am si nu a avut niciodata ceva big grin
multa bafta