| AvalohAlyn a întrebat:

Cei ce aveti perusi(unul sau mai multi) cum ati reusit sa ii imblanziti? Eu am 2 fete care sunt speriate de bombe dar vreau sa imi mai iau un baietel fiindca am auzit ca masculii sunt mai prietenosi si sociabili si vreau sa il tin singur ca sa imi dea atentie mie nu peruselelor pe care le mai amlaughing deci:Cum ati reusit sa imblanziti perusul? Cum sa il fac mai"prietenos"? Voi l-ati imblanzit?

3 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Daca iti iei un baietel o sa til omoaremai ales daca sunt doua. Iar fetele ca sa le mai "imblanzesti" trebuie sa le separi. Orice perus care vrei sa il imblanzesti trebuie tinut separat de alti perusi si intr-un loc in care stau mult oameni (in afara de baie). Eu am 2 perusi http://www.220.ro/animale/De-Ce-Nu-Ma-Mai-Scarpini-Scarpina-Ma/FhSyIK2vBG/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand fara ""Miscari Bruste "" sa te apropii incet de ei ca daca vi ca animalu happy. Am un verisor care si-a luat perusi dar sunt foarte blanzi... are 2 baieti si o fata laughing.A da si in primul rand sa nu fie pisici pe langa ei... Bafta

| Iordanescu_Iulia_1999 a răspuns:

Buna. Eu am un perus (e baiat) si nu a trebuit sa fie imblanzit.
Zic ca ar trebui sa iti iei un persus (mascul) si poate ii pui in aceeasi colivie putin timp sa vezi cum reactioneaza. Sau poti sa iti iei doi baieti si o colivie noua ca sa pui femelele cu cate un mascul... Sper ca ti-am fost de ajutor happy