| andreea_1536 a întrebat:

Cine are ciobanesc mioritiuc, bucovinean sau carpatin, cum se comporta, este agresiv, ce mancare uscata ii dati?

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Am un unchi la munte care are un ciobănesc mioritic. Mănâncă orice, se bate cu ursul fără probleme când dă târcoale casei, este viteaz dar şi agresiv când vine vorba să-şi apere proprietatea. Au însă o problemă la bătrâneţe când se spune că le apare o boală de creier. Au atunci ochii roşii, injectaţi şi le curg balele. Nu mai suportă multă lume în jur dar îşi fac treaba până în ultima clipă. Sunt foarte buni paznici şi sunt foarte curajoşi în luptă indiferent cu cine. Iarna ştiu că au nevoie de un adaus de grăsimi la mâncare. Bineânţeles că un aport de vitamine le prelungeşte viaţa şi le sporeşte capacităţile vizuale şi olfactive.

Răspuns utilizator avertizat
| OxidWTF a răspuns:

Eu ii dau paine Oase de vita resturi de mancare ciorba mananca orice etc.