| bianca_2433 a întrebat:

Cine crede ca numele sasha a pisicii mele este de fata, baiat sau de ambele?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ambele Se foloseşte şi pentru fete şi pentru băieţi; în Europa de Est, în special la ruşi, e diminutiv pentru numele Alexandru/Alexandra, la americani e considerat nume exclusiv feminin(de exemplu Sasha Alexander din NCIS)

5 răspunsuri:
| larousee a răspuns:

Ambele. Gender:Both, Origin:Greek. asta am gasit pe un site

| Cristea a răspuns:

Nume de soldat ruslaughing "sasha says:for mother RASHA!"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe prietenul meu l cheama alexandru dar toti motociclistii il striga sasha si ne-am obisnuit cu totii sa-l strigam asa si e mai mult de baia decat de fata

| denisa_8252 a răspuns:

Fata?

| ptkteube a răspuns:

De ambele. de fta cred