| T30D0RA a întrebat:

De ce pisicii mele ii place iarba?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca iarba contine o substanta care o face sa regurgiteze firele de par pe care le inghite atunci cand se spala. Ein sopre binele ei, animalele sunt ceva mai inteligente decat oamenii, cauta remedii naturale pentru asi rezolva problemele de sanatate.

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O pisicuță când are dureri abdominale consumă sucul din iarbă (nu mănâncă iarbă). Acel suc calmează durerea.
Pa, pa.

| anad a răspuns:

La fel fac si cainii si se spune ca ii ajuta la digestie mai ales cand sunt intoxicati. Unii spun ca ii ajuta sa elimine parul pe care il inghit cand se curata!

| baru a răspuns:

Pentru ca pisica ta are ceva la stomac Si nu ia ori ce iarba Eu am doua pisicute

| SnicK a răspuns:

O doare burta cred.
De multe ori aceasta e problema.
Sau e pur si simplu...cainele meu manca porumb smug

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

ZAZU ti-a raspuns corect. Pe langa asta, pisicile si mai ales cainii sunt totusi animale omnivore, se pare ca pot manca ceva verdeata chiar si de placere, nu neaparat ca ar fi un semn de intoxicatie. Vezi ca la magazinele cu hrana pentru animale gasesti si asa-numita "iarba a pisicii". Si la mine mai ataca pisoii verdeata din ghiveci (nu din aia ilegala devil )

| Farcas a răspuns:

Pentru ca ii placehappy
Tie de ce iti plac unele mancaruri?

| ZoZoHeart a răspuns:

Pisicile mananca iarba numai atunci cand le doare ceva, de obicei cand le doare capul sau burta. Eu am acasa cateva pisici si ele mananca iarba. La inceput si eu ma miram de asta dar am aflat ca nu mananca de buna voie, ci ca pentru ele e ca un medicament.
Sper ca te-am putut ajuta.

| Căţeluşa_5424 a răspuns:

Iarba contine vitamine necesare pentruorganizmul pisicilor. La fel cum noi consumam legume ea consuma iarba. Astfel se mentine sanatoasa. Are grija singura de ea. e un lucru normal si nai de ce sa iti faci griji.

| love44katyp a răspuns:

Pisicile mananca iarba pentru a scapa de dureri, nu e un motiv sa te ingrijorezi e ca si cum noi am lua Nurofen... presupun ca nu mananca numai iarba

| sweetale12 a răspuns:

Are indigestie happy

| Zâmbărici a răspuns:

Depinde ce iarbarolling on the floor...

Pai toate pisicile mananca iarba cand ies afara... poate e un medicament de dureri de cap eu asa am inteles.Acum nu stiuthinking

| dailydaisy07 a răspuns:

Le calmeaza stiu ca e putin cam ciudat dar asa e!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajuta la digestiewinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii place.
o mananca doar pentru. ca o doare burta.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar doar pisicutei talehee hee).
Nu doar pisicuta ta papa iarba si restul pisicutelor si catelusilor tongue.
Eu stiu ca mananca iarba atunci cand le doare capul, si mananca din flori ca sa ne doara pe noi capul laughing), glumesc happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai , depinde ce rasaeste . unele rase de pisici mananca si iarba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, depinde ce rasaeste. unele rase de pisici mananca si iarba