| pintexim a întrebat:

Cine este de acord cu eutanasiera cainilor maidanezi?(argumentati)

Răspuns Câştigător
| Koly a răspuns:

Cititi tot:
-cine poate sa otraveasca animalele de pe strada?(noi O)
-cine nu se uita cu drag la un caine de pe strada.(tot noi)
-cine nu sare in ajutor la un caine ce nu are un picior ETC.(noi)
-cine nu iubeste animalele.(tot noi)
-cine ESTE ASA DE PROST INCAT SA FIE DE ACORD CU EUTANASIERA CAINILOR MAIDANEZI?(va rog sa ma scuzati dar aceia nu sunt oameni ...nici animal pentru ca., animalele ne iubesc pe noi.nu planuiesc ele acum sa ne otraveasca, sa ne omoare)acel om se numeste ~BESTIE!~CARE nu se gandeste macar putin ca acesti caini nu sunt de umplutura.SI DA STIU CA SUNT MULTI CAINI IN BUCURESTI...dar asa a fost sa fie (CRED CA STITI CA DEJA TARILE STRAINE VOR SA NE AMENDEZE CA FACEM ASTA.NU?) Sper ca v-ati schimbat parerea despre caini. sincer eu sunt o iubitoare de animale.am avut in jur de 20-5 pisici, iar acum mai am o pisica si un caine lup VA PUP

| ÈριcĿ a răspuns (pentru Koly):

Şi îţi schimbi părerea dacă un maidanez te muşcă de picior?

10 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Mai bine ai castreaza si gata! Dc sa-i omaram? e usor sa zici un ''Da''

| emmyl a răspuns:

Se sacrifică vaci, găini, iepuri etc. pentru binele oamenilor. Și animalele astea sunt chiar nevinovate. Eu aș zice să-i taie pentru piele, deci pentru folosul oamenilor. Și așa nu mai e nimeni vinovat, precum la celelalte animale. Și așa scăpăm de ei.
Se cheltuiesc, pentru un câine ținut în adăpost, 370 de lei. Mi se pare enorm. Deci trebuie să scăpăm cumva de ei.
Pentru cei care "iubesc" câinii vagabonzi le propun să însoțească fata sau femeia care se întoarce de la servici seara. Numai din stație și până la ușă. Sau să ia acasă numai doi dulăi din ăia cât un vițel, că o să le treacă marea iubire.

| ÈριcĿ a răspuns:

Eu sunt de acord.Îmi plac animalele dar totuşi sunt prea mulţi câini pe străzi.m-am săturat să văd la televizor numai cazuri când maidanezii au băgat copii mici în spital ori mai grav.Cine nu este de acord să îi ia în casă.

| ML001 a răspuns:

Eu nu sunt de acord, dar se pare ca se va face cum vor cainii aia mai mari din parlamentsad

| huuu a răspuns:

Nici eu nu sunt de acord.trebuie mai multe adaposturi pentru maidanezi, dar nu trebuie omoriti.

| zambiriciu a răspuns:

Nu suntcrying cum ar fi ca pe noi oameni sa ne eutanasieze daca nu avem unde sa stam sau... nu clar

| TheAlternativeBeauty a răspuns:

Nici un caz e un act de cruzime nemarginit. mai bine sa construiasca adaposturi si despre ingrijitori sa dea un anunt si se vor strange milioane de voluntari.

| yuuki a răspuns:

Nu sunt de acord.Punct.Nu cred ca e vina cainilor ca sunt pe strazi.

| NotForEmos a răspuns:

Nu sunt de acord! SI cred ca toata lumea stie de ce.Cum sa eutanasiezi fiinte? Cred ca mai bine i-ar eutanasia pe aceia care vor aceasta chestie!(cine se prinde de ce am vrut sa spun scuzati-ma, dar este adevarat)