| 13DoXy13 a întrebat:

Copii, voi sunteti de acord cu EUTANASIEREA animalelor?

Răspuns Câştigător
| Mistik a răspuns:

Nu, normal ca nu sunt de acord cu eutanasierea animaleleor. Ce vina au aceste animale, daca statul Roman nu are ''Bani'' sau le este mai usor cu eutanasierea, decat sa le faca adaposturi sau sa castreze femelele. Asta e opinia mea si o tratez ca atare.big grin

14 răspunsuri:
| katy a răspuns:

Categoric NU

| alexxandra a răspuns:

Eu sunt de acord cu eutanasierea animalelor bolnave deoarece le facem mai mult rau lasandu-le sa moara in chinuri.si nu sunt de cord cu eutanasierea cainilor maidanezi.Care ar fi motivul sa omoara niste suflete care daca stam bine sa ne gandim chiar ne sunt credincioase noua.

| CokoStar a răspuns:

Sunt de acord numai cu eutanasierea sobolanilor.

| daniella9805 a răspuns:

Pai daca o spui asa nu nu sunt de acord cu asta dar hai sa ne gandim putin animalele care sufera sunt bolnave sau stiu eu ce nu ar fi mai bine sa fie eutanasiate decat sa ne batem joc de ele si sa le lasam sa sufere?

| dandelion a răspuns:

Cred că da, dar doar numai acele care reprezintă pericol public. Eu spre exemplu am fost muscată de un cîine vagabond într-un parc public si nu cred că este normal. Mai ales că sînt atîțea copii si bătrîni care nu se pot apăra la fel de bine ca si cei tineri. Dar pe de altă parte sînt si cîini blînzi si ar fi păcat să fie eutanasiați. Cred că ar trebui să existe locuri speciale unde să fie ținuți toți cîinii vagabonzi. (pisicile nu mă deranjează, desi si ele sînt prea multe)

| BetaAlfaGamaDelta a răspuns:

Asa si asa imi dai funda si mai pun o intrebare si iti dau si eu funda

| WhatMeanLove a răspuns:

Eu nu sunt de loc de acord.Ba chiar ar fi bine sa se faca o lege care sa o interzica.Pentru mine este deja interzis asa ceva adica bietele animale!

| Claudiu2011 a răspuns:

Normal ca nu.cel mai bine e sa i duca intr-un adapost de caini si sa i castreze sa numai faca pui daca vor asta dar nu sa i omoare.naspa rau.

| BeastMaster a răspuns:

Eutanasierea ar trebui facut numai in cazul in care animalul nu mai are sansa sa se vindece, dar restul trebuie castrati dar nu doar masculii, ce e drept veterinarilor le e mai greu sa o faca dar cel mai important e sa castreze femelele fiindca de la ele incepe problema. Dar sa nu crezi ca lu' Basescu o sa ii pese prea mult de asta, pentru cei ca el ar fi o risipa de bani castrarea si construirea de adaposturi, mai simplu ii omoara pe toti.sad

| AleandraIleana98 a răspuns:

Nu dar lui Basescu ii e mult mai usor sa le omoare decat sa le sterilizezecrying
Si app a fost acceptata lege votata azi pentru omorarea cainilor?
Sper ca nu

| Iobava a răspuns:

Sincera sa fiu...nu prea sunt de acord cu eutanasierea. Sunt de acord numai daca animalele sunt grav bolnave si nu mai pot fi salvate. Pentru ca animalele sa nu sufere. Dar daca sunt numai rele sau nebune nu trebuie sa fie eutanasiate.Parerea mea...

| RalucaP a răspuns:

Doar cu cele grav bolnave(pentru a le scuti de suferinta), eu asa am procedat cu catelusa mea care era bolnava de cancer, stadiu final.