| denysuka16 a întrebat:

Cum aflu daca hamsterita mea e insarcinata?

Răspuns Câştigător
| anamariairina36 a răspuns:

Daca a stat in aceeasi cusca cu masculul, dupa cateva zile, femela va incepe sa fie agresiva, sa il muste si sa il fugareasca pe mascul. Asta e un semn ca este insarcinata sau deja a nascut. Va trebui sa muti masculul in alta cusca sau acesta va incerca sa manance puii ca sa se poata imperechea din nou cu femela. Ai grija! Daca atingi puii inainte sa devina mari, femela ii va manca deoarece nu ii va recunoaste pentru ca atingandu-i sau daca sufli pe ei le schimbi mirosul. Dupa ce naste, va trebui sa ii dai mai multa mancare hamsteritei ca sa ii poata alapta pe pui si sa nu fie slabita. Nu iti face griji, puii cresc destul de repede.

2 răspunsuri:
| ioanax2004 a răspuns:

Trebuie dusa la veterinar. E posibil sa se ingrase si totusi sa fie o gestatie falsa si sa te trezesti fara pui. Asta se poate intampla si daca o duci dar sunt sanse mai putine. Funda?

| leferty14 a răspuns:

Dupa ce a stat cu un mascul 1-2 zile..vei vedea rezultatul peste 10 zile, va avea burtica mare.