| Popescu_Adela_Eremya_1987 a întrebat:

Cum pot sa aflu dacă sunt însărcinată

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Test de sarcina.

| Violleta2022 a răspuns:

Fa un test de sarcina DUPA 21 de zile de la data actului sexual.

Orice test facut inainte de 21 de zile, va arata negativ, chiar daca esti insarcinata.

| Lioana a răspuns:

1. Faci testul de sarcina.
2. Mergi la ginecolog să-ți facă o ecografie.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cu un test de sarcina sau vizitezi cabinetul ginecologului.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Cu un test de sarcina, ecografie sau anumite analize de sange.

| JackR a răspuns:

Sau, pur si simplu, metoda astepti inca 7-8 luni. Daca atunci, nu se intampla nimic, nu esti (mai bine zis, nu ai fost) insarcinata!winking