| cristinica20025 a întrebat:

Cum am grijă de un căţel de câteva săptămâni?

Răspuns Câştigător
| Bibuşca a răspuns:

Eu am avut un caine. L-am luat de langa mama lui la 2 saptamani( mama lui era foarte rea si isi musca pui si asa am hotarat sa-l iau).
Am avut grija de el ca cu un orice catel mic pentru ca eu inainte mai aveam 2.
Uite tu ce trebuie sa faci, trebuie sa-l hranesti cu lapte si cu paine sau biscuitii inmoiati cu laptele! Ii poti da ciorba inmoiata cu paine sau biscuiti.
Nu trebuie in cantitate mare pentru ca e mic trebuie sa-i dai putin si des! Nu ai voie sa-l speli pana la varsta de 2 luni si asa trebuie sa-l ti in casa sa nu se murdareasca! Si cam atat.
Bafta!

1 răspuns:
| Bibishorrrr a răspuns:

Poi pur si simplu nu ii faci nimic il lasi cu mama lui sa.l alapteze caci el nu are nevoie de nimic nu ai voie sa il speli sau sa l hranesti tu.big grin BAFTA FUNDA?smug