| bojne a întrebat:

Cum ii conving pe parintzi mei sa-mi cumpere un caine? Cel mai bun raspuns primeste fundita

Răspuns Câştigător
| iulia7621 a răspuns:

Trebuie sa ii convingi sa iti ia un caine si sa le spui sa ti-l lase 2 saptamani si daca nu ai grija de el sa il duc inapoi.

7 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Spunele ca este un mod simplu si distractiv de a deveni o persoana responsabila prin ingrijirea lui. De asemenea cauta o rasa care sa fie potrivita pentru casa ta,familia ta si pentru tine. Caniche-ul este o rasa perfecta pentru apartament. Nu ii cade parul,este dragastos, jucaus, invata repede.

| Florinaa14 a răspuns:

Si eu am incercat asta ani de zile. Pana nu m-am mutat la casa mea nu am avut nicio sansa. Insa vreau sa iti spun ca este GREU sa ai un pet.Pare simplu la prima vedere, dar nu este asa. E greu de ingrijit, e greu sa ii dai o educatie.Insa avantajul este ca ti se dezvolta spiritul matern si ca mereu catelusul tau sau pisicuta ta va fi acolo mereu pentru a te face sa zambesti.Il legatura cu parintii, nu poti decat sa stai de vorba cu ei iar si iar si iar,sa incepi sa iti faci curat in lucruri (daca esti dezordonata),sa stergi praful, sa mai pui si tu din cand in cand masa, sa speli o data pe saptamana la masina.In felul acesta vor realiza ca ai crescut si poate, poate vor fi de acord cu un pet.

| mango999 a răspuns:

Spunele ca o sa inveti fff bine si apoi intra pe adoptiicaini.ro si ii spui ca sarmanii caini nu au nici un camin si ii faci sa le fie mila de ei si le aduci aminte ca nu costa

| georgy10 a răspuns:

Buna. Pai incearca sa le faci pe plac sau sa le faci cea mai mare bucurie de pe lumea asta( depinde ce isi doresc ei) si in acel moment de bucurie ii intrebi frumos si tototata ironic, cu o fata de catelus nevinovat daca poti sa-ti cumperi un catel.Sau daca nu merge incearca la bunici. Ei le fac poftele nepotilor, de obicei.

| Andrada1 a răspuns:

Eu zici sa mergi cu catelusul acasa. O sa le zdrobesti inima la cum sunt de dragalasi happy pe urma va trebui sa promiti tot felul de chestii cum ar fi: am sa invat mai mult, nu am sa va mai raspund inapoi, am sa fiu cuminte(chiar daca poate mai mult ca sigur nu va fi asa). La mine a mers happy dupa ani de incercari. Acum baietelul meu are 5 anisori si toata lumea il iubeste big grin Bafta!

| lacrimioara_9857 a răspuns:

Si mie a fost la fel ca sa imi cumpere un caine...trebuie sa le faci pe plac adica...sunt cuminte, o sa invat mai bine, o sa-l duc afara.etc
dup asta intereseaza-te de caine de varsta intre 2-6 luni.ei fac niste ochisori draguti de nu poti sa rezisti sa spui "da"... fundita te rog

| adutza_2557 a răspuns:

Incearca sa ti-i aduca un cain si ii promiti(eventuali daca vrai juri)ca daca nai girja de el pantru o saptamana si ei considera ca nu esti pregatita (dra sp sa fii)si ei vad ca dacai il ducia afara etc., eu imi iau o pisica pe 1.mai.2011 si o zis mami ca daa am grija de ea ca un fel de proba o saptamana mi-a pastraza pentru totdeaunA(SI DE PIND SI DE RASA UNII SUNT CHIAR FOARTE GREU DE INTRTINUT SA STII DE AIA Ai avantaz la pisica cu nisip)funda, plsSSS!