| Aziz a întrebat:

Cum imi fac catelul sa latre cand bate cineva la usa? fundoi!

7 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Catelusa mea latra cand ii zic Cearta! sau Hotul! Cand vezi ca suna cineva la usa inainte sa raspunzi spune-i cainelui Cearta! (intr-un mod expresiv, lungeste-l pe R ca e sonor) si ia-ti o atitudine ingrijorata sau arata frica, vorbeste-i si zi Aaa, i-auzi hotul, cearrrrta! Cearrrta! si cred ca o sa-l intrigi. Daca latra lauda-l si da-i ceva bun, daca nu mai zi-i sa certe ca e hotul.
Eu zic ca va invata f repede, pentru ca nu cred ca e placere mai mare pentru un caine decat sa latre. Eu chiar ma mir ca nu latra din instinct. Catelusa mea latra de cate ori suna cineva sau intra pe usa de la intrare sau vorbeste pe scara in dreptul usii. Si nu am invatat-o anume, doar am incurajat-o cand a facut asta de la sine. Si uneori nu pot sa o opresc. Asa ca vezi ca are si revers chestia asta. Poti sa-l inveti prea isteric si sa latre la orice zgomot.

| Hypathia a răspuns:

Eu îi spuneam cățelului meu "hoțul" atunci când bătea cineva la ușă, și a funcționat. Baftă!

| magicianul19 a răspuns:

Taiei o bucata din coada micuta de tot sau ciupestel macar si o sa latre el cand o sa vina cineva la usa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.dvddresaj.wgz.ro

| alissiasweet a răspuns:

Cum sa-i taie din coadalaughingcheama un prieten, o persoana pe care nu o cunoaste cainele, pune-i lesa si asmutel pe aceea persoana.si cel mai important daca faci asa pune persoana aceea sa il il ia de scalp asa se enerveaza cel mai rau cainele, sau fa manson cu el.iti spun toatea astea pentru ca sotul meu este dresorwinking

| Kriss96 a răspuns (pentru alissiasweet):

Nu te-a dresat si pe tine sa vorbesti omeneste? Sau sa nu mai faci comert cu bietele animale? puppy dog eyes
Apropo foarte violent al tau sot cu animalele. Sa sti ca animalele sunt mai destepte decat oamenii. Inteleg prin cuvinte. Ma rog..nu alea cu "p" happy

| 170610 a răspuns:

Calcal pe coadaarolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor
Omg ce intrebaree! xDD